Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ SOKOL Staré Hradiště

15. 2. 2007

TJ Sokol Staré Hradiště

*** Pro letošní rok 2007 pro Vás připravil oddíl kopané spoustu akcí na hřišti ve Starém Hradišti. Podrobnosti  a termíny se dočtete v nabídce akce "Sportuj s námi 2007".(*.pdf)

*** Jarní los(*.pdf) fotbalových zápasů najdete zde.

Z historie klubu.

Rok 1930

V obci zahájil činnost první sportovní klub - Volejbal klub. Nebyl registrován, hrál jen pro potěšení s podobnými nadšenci z jiných obcí. Branku si zhotovili podomácku, zakopali 2 tyče a natáhli provázek. Volejbal se hrál na malém hřišti na Kratinách.

 

Rok 1936

31. července t.r. se dohodli přátelé sportu na založení sportovního klubu v obci. Shání se přihlášky, stanovy a 12. září se koná valná hromada, na které jsou stanovy přijaty a provedeny volby činovníků klubu SK Hradiště. Prvním předsedou byl zvolen Bedřich Pětioký, syn starosty obce, sekretářem Josef Kašpar, číšník. Klub začínal bez peněz a proto prvním činem bylo uspořádání sbírky na zakoupení výstroje, která vynesla jen 270 Kč. Nákup míče a starších dresů však stál víc, takže členové vypomohli půjčkou. První zápas sehrál SK Hradiště 28. října se sousedním SK Srch, kdy naši prohráli s již zkušeným soupeřem v přátelském fotbalovém zápase O : 12. Klub jedná s obcí o možnosti uvolnění pozemku na fotbalové hřiště.

Rok 1937

Na jaře t.r. hrál SK Hradiště sjednané zápasy na hřišti v Srchu. Po sklizni obilí v červenci pronajal nájemce zbytkového statku Lojka pozemek u židovi stodoly klubu na zřízení fotbalového hřiště. Již 7. a 8. srpna byly na provizorně upraveném hřišti sehrány zápasy žáků o pohár, který věnoval člen klubu, nájemce statku Rudolf Lojka. Tohoto turnaje se zúčastnili žáci ze Srchu, Ždánic, Cihelny a z Hradiště. Pohár vyhráli žáci z Cihelny. Po těchto zápasech byl 8. srpna sehrán na tomto hřišti první zápas dospělých s SK Stolany, nad kterými vyhráli domácí 4 : 1.

Rok 1938

Na podzim vstupuje mužstvo SK do mistrovských soutěží, hned první rok 3. třídu vyhrálo a postoupilo do 2. třídy. V těchto prvních letech je výraznou postavou SK Hradiště sekretář Josef Kašpar. Klub využil počátečního nadšení členů, postavil na hřišti malé kabiny na převlékání mužstev a celé hřiště oplotil.

 

 

Náhledy fotografií ze složky TJ Sokol Staré Hradiště